Te fundit

1 në i arrestuar dhe një tjetër në kërkim në Kurbin, kanosën me armë një person

download

Policia ka arrestuar 1 person, dhe shpallur në kërkim 1 tjetër, pasi kanosën me armë një person.

U arrestua Erjol Shtjefanaku, 31 vjeç dhe banues në Mirditë, i cili ishte dënuar më parë për veprën penale “Kanosje “ dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municionit.

Sipasa deklaratës së policisë gjithashtu është shpallur në kërkim dhe punohet për kapjen e shtetasit ,E.Sh. 31 vjeç, banues në Mirditë.

Kjo pasi ditën e djeshme në Kurbin, në bashkëpunim me njëri-tjetrin kanë kanosur me

armë zjarri pistoletë shtetasin S.N. 53 vjeç, banues në Laç, duke qëlluar në ajër.

Materialet procedurale u referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kurbin për veprat penale

“ Kanosje” në bashkëpunim dhe “Prodhim dhe mbajtje pa leje e armëve luftarake dhe municionit”.

GE/ tvbulqiza.al