Te fundit

Arrestohen 4 persona nga policia e Tiranës për shfytëzim prostitucioni

download (5)

Pas operacionit policor mbrëmjen e djeshme janë ndaluar në flagrancë 2 kamarieret që shfrytëzoheshin për prostitucion, si edhe tutorët e tyre.

Në prangat e policisë kanë rënë: A.SH, 61 vjeç, banuese në Tiranë; S.H 31 vjeç, banues në Tranë; A.H, 24 vjeçe, banuese në Elbasan, dhe A.SH banuese në Tiranë.

Sipas raportit policor arrestimi është kryer pas një hetimi 3 mujor në lokalin në Bërzhitë.

Pronarja, A.SH, kishte krijuar ambiente të posaçme për prostitucion.

Shuma e kërkuar për aktin varionte nga 2500-5000 lekë të reja. Për punonjëset e seksit, 24 dhe 31 vjeç, pasi janë ndaluar nga policia, vazhdon procesi i marrjes në pyetje.

MF/tvbulqiza.al