Te fundit

Bulqize/ Koncert festiv me rastin e festAve te fundvitit

 

Ne kuader te festave te fundvitit, Krishtlindjeve  dhe Vitit te Ri, Qendra Kulturore e femijeve, me mbeshtetjen e bashkise Bulqize, dhane nje kncert festiv ne sallen e kinemase se Pallatit te Kultures. Moren pjese banore, nxenes te shkollave, mesues dhe prinder. Koncerti ishte  pergatitur me mjaft kulture artistike e profesionalizem nga Leonard Lala, udheheqes artistic, Kujtim Shehu, drejtues kori,dhe Izabela Kocaqi. I pranishem ne kete koncert ishte edhe kryetari i Bashkise Bulqize Lefter Alla i sili I  uroi femijet ne kete prag festash.Kete here salla e shfaqjeve ku interpretuan femijet e qendres kulturore ishte zbukuruar me nje dekor festiv te larmishem ku bukuirine ja shtoi edhe ndricimi I saj I plote qe I ka mungur per vite,kjo fale edhe nderhyrjes se kryetarit te bashkise per dhenjen e fondeve per paisjen me ndricuesa te salles. Koncerti I pergatitur enkas per keto festa ,dominohej nga kenget, vallet, grimcat letraro-artistike, etj, ata u  interpretuan me mjaft nivel artistik, nga femijet, te cilet mbajten te mberthyer per rreth dy ore pjesmarresit, ku dhe rrembyen duatrokitjet e tyre.