Te fundit

Carlo Ancelotti në shtator vjen në Shqipëri

LANDSHUT, GERMANY - JULY 23:  Carlo Ancelotti, head coach of Bayern Muenchen looks on ahead of the pre-season friendly match between SpVgg Landshut and FC Bayern Muenchen at ebm-Papst Stadion on July 23, 2016 in Landshut, Germany.  (Photo by Lennart Preiss/Bongarts/Getty Images)

Trajneri i Bajernit të Mynihut, Carlo Ancelotti, me datë 2 shtator do të udhëtojë drejt Tiranës për të promovuar librin e tij.

Tekniku italian do të ketë një takim special me kryeministrin Edi Rama dhe disa të ftuar specialë në fushën e sportit, shkruan Neësbomb.

Ky takim do të mbahet në datën dy shtator në orën 18:30 në ambientet e kryeministrisë, ndërsa ardhja e Ancelottit në Shqipëri pritet të ndiqet me interes nga shumë sportdashës pasi ai ka drejtuar më parë Milanin dhe së fundmi gjigantët e Bajernit të Mynihut.

/tvbulqiza.al