Te fundit

Politike

ISH MINATORET TUBIM PERPARA PRESIDENCES

ish minatoret

Kryetari i Sindikatës së Minatorëve 91’, Fiqir Xibri i mbështetur nga një numër i vogël ish minatorësh, i ka kërkuar presidentit të vendit, Ilir Meta, të mos dekretojë ligjin e fundit të miratuar në përlament për minatorët.     Xibri tha se Rama shkeli paktin me sindikatën e cila do të bënte vetingun e pensioneve të paligjshme të minatorëve dhe qeveria do ... Read More »

“Anulohet inaugurimi i Liceut në Tiranë, Kryeministrit nuk i pëlqeu boja pana”

Screenshot_20-1

Prej disa javësh Liceu Artistik tek ‘Rruga e Elbasanit’ në Tiranë i është nënshtruar rikonstruksionit dhe pritej që të inaugurohej, por është shtyrë për një ditë tjetër. Sipas denoncimit të bërë në Facebook-un e ish-Kryeministrit Sali Berisha, ka qenë vet Kryeministri Edi Rama që shtyu inaugurimin pasi nuk i pëlqeu boja pana e fasadës dhe urdhëroi që të lyhej përsëri. ... Read More »

Basha: Ed Mashtrusi bëri autogolin e rradhës sot

unnamed-24

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar pas video-monologut të përjavshëm të Kryeministrit Edi Rama, që sot foli për ligjin e plehrave. Kryetari i demokratëve thotë se sot Rama i bëri autogolin vetes me deklaratat që bëri për mbetjet, duke shtuar se në përfundim të mandatit të tij si Kryeministër kërkon të mbushë vendin me helme. Reagimi i kryetarit ... Read More »

Vjedhja e votave në Dibër, Rama i shmanget përgjegjësisë: Po banalizoni gazetarinë, s’kam ç’të them

maxresdefault

Kryeministri Edi Rama ka habitur me përgjigjen e tij kur gazetari Blendi Fevziu i publikoi pamjet e vjedhjes së votave në Dibër, ku PS kishte shpërndarë para për të blerë votat. I ftuar në emisionin “Opinion”, Kryeministri iu shmang pyetjes duke akuzuar madje se po banalizohet gazetaria. Kreu i qeverisë shtoi se pamjet e denoncuar nga emisioni “Stop” dhe “Fiks ... Read More »

Ambientalisti: Ushtarët rusë në Shqipëri në pritje të armëve kimike nga Siria

14517494_1129058773814919_3175823434433112250_n

Është përhapur gjerësisht denoncimi i bërë nga i riu ambientalist Besmir Agalliu. Sipas tij forcat ruse që ndodhen këto ditë në vendin tonë kanë një qëllim që mbahet sekret. Sipas tij ato po marrin pjesë në çmontimin e armëve kimike nga Siria. Më poshtë denoncimi i plotë i tij: “Trupa ushtarake RUSE sot kanë zbarkuar në Tiranë (si asnjë herë ... Read More »

Basha: Rama drogoi Shqipërinë, tani do ta helmojë atë

unnamed-24

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka akuzuar Kryeministrin Edi Rama se po përdor të njëjtën skemë me atë të drogës edhe për çështjen e importit të mbetjeve. Duke folur për gazetarët pas mbledhjes së grupit parlamentar të Partisë Demokratike, kreu i demokratëve tha pasi u kultivua kanabis në të gjithë vendin, Kryeministri tashmë do të lejojë edhe helmimin e ... Read More »

HARTA/ Ja fabrikat që do të përpunojnë mbetjet në mes të zonave të mbipopulluara, rreziqet

plehra-web

Shqetësimit të drejtë të shoqërisë civile, opozitës dhe medies që nuk kontrollojnë për rrezikun se ky ligj do të shfrytëzohet nga Eko-Mafia për të sjellë në vendin tonë mbetje të rrezikshme për mjedisin dhe jetën, qeveria po i kundërvihen me tezën ekonomike të shpëtimit industrisë së mbetjeve nga falimentimi. Po çfarë janë në të vërtetë këto kombinate përpunimi, si funksionojnë ... Read More »