Te fundit

Sport

Gianni De Biasi merr edhe një tjetër talent nga Kosova

Liridon-Latifi-700x427

Përveç Eros Grezdës, Gianni De Biasi në kombëtaren shqiptare, për ndeshjen ndaj Lihtenshtajnit dhe Spanjës, pritet ta ftoj edhe një tjetër talent kosovar. Krijimi i përfaqësueses së Kosovës dhe kërcënimi për largimin drejt skuadrës tjetër shqiptare, sikurse ndodhi me Rashicën, Vojvodën apo Rrahmanin, nga kombëtarja U21, ka detyruar Gianni De Biasin të përshpejtojë grumbullimet e të rinjve, të paktën për ... Read More »

Tragjedi në boks

1475318270mike-towell

Skocezi Mike Towell ndërroi jetë në spital pas plagëve të rënda të marra në një ndeshje të kategorisë së peshës ëelter kundër Dale Evan, të cilën e humbi mne KO teknik, pas raundit të pestë. Mike Toëell me origjinë nga Dundee, pësoi një “knock doën” që në raundin e parë, por ai arriti të ngrihet dhe të vazhdojë ndeshjen deri ... Read More »

“Shpresat” drejt botërorit, De Biasi nis freskimin pas suksesit në Europian

1475254545kombetarjaaa

Dy ndeshjet e radhës të kombëtares shqiptare, Eliminatore të Botërorit 2018-të, ndaj Lihteshtejnit dhe Spanjës, pritet të kenë surpriza sa i përket lojtarëve të grumbulluar. De Biasi pas më shumë se 200 lojtarëve të vëzhguar përzgjedhur dhe grumbulluar në dy eliminatoret e shkuara që ka drejtuar kuqezinjtë, aktualisht ka një rreze më të ngushtë veprimi dhe sytë e trajnerit italian ... Read More »

Kampionati kombëtar i fitness dhe bodybuilding, Bulqiza me një përfaqësues

14470638_1034829283282705_5752712595315786929_n

Në Kampionatin Kombëtar të fitness dhe bodybuilding që do të mbahet më 1 tetor 2016, Bulqiza do të ketë përfaqësuesin e saj. Është Amarildo Sejdi, maturanti nga Bulqiza që do të marrë pjesë në këtë kampionat mes shumë të tjerëve nga mbarë vendi. Për Amarildon ky është kompeticioni i parë që do të marrë pjesë, duke garuar në kategorinë Men’s ... Read More »

“Authoktonus” valvitet nga tifozët e Barçës

14518737_1274049255979931_688586625_n-1-700x420

Një ngjarje e rrallë duket ajo që ka ndodhur mbrëmjen e së mërkurës në ndeshjet e Champions League. Gjatë takimit B.Monchengladbach-Barcelona është kapur nga kamerat një flamur i veçantë në stadium. Bëhet fjalë për banderolën e dronit të famshëm në ndeshjen e ndërprerë Serbi – Shqipëri të ngritur nga Ballist Morina. Flamuri “Authoktonus” është shfaqur nga tifozët e Barcelonës. (Lapsi.al) ... Read More »

Ronaldo, shpëton nga incidenti me avion

1475150997ronaldo-plane

Avioni privat i Cristiano Ronaldos ka pësuar një incident mbrëmjen e së hënës teksa ulej në aeroportin e Barcelonës. Rrota e përparme e avionit “Gulfstream G200”, të cilin portugezi e bleu rreth 1 vit më parë, u thye dhe si për pasojë ka dalë nga pista. Ky incident detyroi autoritetet që të mbyllnin një nga pistat e aeroportit. Nga sa ... Read More »

UEFA Federatës Shqiptare: Mbyllni “Loro Boriçi”-n!

CSEklf7WUAAwbWi

Për rreth ditë, në “Loro Boriçi” do të zbresin dy kombëtare, ajo e Kroacisë dhe e Spanjës. Duke qenë se Shqipëria luan në transfertë kundër Lihtenshteinit, më 6 tetor, Kosova do të presë Kroacinë në këtë impiant. Duke qenë se vetëm tri ditë më vonë, në këtë stadium do të luhet një tjetër ndeshje kualifikuese për Botërorin “Rusi 2018”, atëherë UEFA ... Read More »