Te fundit

Video

Kanabisi mbulon lumin në Fushë Krujë

Degët e bimës së kanabisit janë shfaqur në rrjedhën e lumit Zezë të Fushë Krujës. Bashkë me mbeturinat përgjatë lumit, me qindra degë të bimës narkotike kanë përfunduar aty. Të parët që u përballën me këto pamje ishin banorët e shtëpive aty pranë. Askush nuk di të thotë se si kanabisi ka ardhur deri këtu dhe po lundron në sipërfaqen ... Read More »

Bulqizë, banorët e Çerenecit ankohen se nuk janë dëmshpërblyer nga sistemimi I rrugës nacionale Ura e Çerenecit-Librazhd.

Banorët e fshatit Çerenec në Njësinë Administrative Gjoricë të bashkisë Bulqizë, ankohen se nuk janë dëmshpërblyer nga dëmtimet që i’u ka shkaktuar ndërhyrja nga ana e firmës tenderuese për sistemimin e rrugës nacionale Ura e Çerenecit-Librazhd. Tenderimi i kësaj rruge nisur në vitin 2011, solli për banorët e Çerenecit mjaft probleme ndër të cilët sipas tyre përmendim: mos dëmshpërblimin e ... Read More »

Nje investim I lene pergjysme, izolohet Njesia Administrative Zerqan.

Nje investim I lene pergjysme ne infrastrukturen rrugore te Njesise Asministrative Zerqan te bashkise Bulqize, rrezikon te lere te izoluar kater fshatra te kesaj njesie,Zerqan, Zall-Sopot, Sopot dhe Strikçan. Projekti I ketij investimi per sistemim-asfaltimin e rruges Tri Çezmat-Zerqan, perfshiu gjysmen e kesaj rruge ate Tri-Çezmat-Kthesa e Bicajve rreth 2.5 kilometra. Sikur te mos mjaftonte kjo edhe segmenti rrugor ku ... Read More »

Macukull, përurohet memoriali i qëndresës antikomuniste (VIDEO)

  Nën organizimin e Bashkisë Mat dhe Institutit të Integrimit të të Përndjekurve Politik, u zhvillua këtë të premte në Macukull, përurimi i memorialit të qëndres antikomuniste të 15 Korrikut 1944. Në këtë datë historike popu8lli i Macukullit organizoi qëndresën e parë të armatosur antikomuniste. U pushkatuan pa gjyq dhe vdiqën nëpër burgje 30 burra, si dhe u burgosën politikisht ... Read More »

Tjetër video mbi largimin e grabitësve të Rinasit

Televizioni “Report Tv” ka siguruar një video që tregon mënyrën sesi kanë lëvizuar grabitësit e parave në aeroportin e Rinasit. Pamjet mbi lëvizjet e grabitësve të 1 milion eurove janë rregjistruar në nga kamerat e një biznesi në rrugën nacionale Rians-Fushë-Prezë. Videot kanë kaluar në administrimin e policisë. Nga pamjet duket se mjeti i përdorur nga grabitësit vjen nga një ... Read More »