Te fundit

Dibër, 17 persona kapen duke fotografuar votën

14242420_1656024304683417_8174508515881483936_oPartia Demokratike ka denoncuar 17 raste të fotografimit të votës në qëndrat e votimit në Dibër dhe ka deklaruar se të gjitha rastet do të procedohen penalisht.

Sipas PD, këto janë pasojat e blerjes së votës nga shefi i komisariatit të Dibrës, Bert Aga, që është akuzuar edhe më herët blerje votash me para.