Te fundit

Diber, perballja per titullin kampion Bote  ne  sportin e boksit .

 

Stervitja

Boksieri shqiptar Gjetan Keta do te ndeshet per titullin e Botes ne versionin WBU,ku kete titull e mbajten edhe legjendat e medhaja te boksit si George Forman e tjr… dhe se fundi Roy Jones. Te  shtunen me 8 shtator , ne shtetin fqinj, ne Diber te Madhe do te zhvillohet eventi tejet i rendesishem ate te perballjes per titullin e kampionit te Botes  ne sportin e boksit profesionist, mes djalit Bulqizak, Mike Gjetan  Keta me 26 ndeshje,ku nga keto ka 22 fitore, 18 me nokaut dhe kater humbje. Kundershtari qe do te ndeshet  boksieri yne  do te boksoj nen hymnin e flamurit  Bosnja, Sladan Janjanin ka zhvilluar  28 ndeshje, 25 fitore, nderta 19 me nokaut dhe vetem 3 humbje. Prej disa ditesh boksieri Mike Gjetan Keta, ka zgjedhur kete rradhe vendlindjen e tij per tu stervitur, bashke me vellain e tij Ismailin, tashme edhe trajnjeri i tij.Vendin e stervitjes  per perballjen  e duelit te madh vellezerit Keta kane zgjedhur pyjet e Bulqizes pikerisht  vendin e quajtur Guri i Vashes. Ismail Keta tranjeri  Gjetan Keta  u shpreh se fale krenarise qe kemi arritur deri tani edhe me krenarine e heroit te madh Gjergj Kasdtrioti Skenderbeu, Zgjodhem pikerisht pyjet e Bulqizes  ku me bukurine dhe ajrin e paster te ketye pyjeve.Me besimin ne ZOT dhe punen maksimale do te bejme te pamunderen per te nderuar Shqipetaret Nje tjeter duel shume domethenes do te jete edhe per boksierin Ferit Keta kundra Turkut Fatih Mehmet Karaku,po ashtu do te ndeshen edhe boksiere te tjere nga trojet Shqiptare,Kosove,Maqedoni,Serbi,Bosnje,Kroaci dhe Gjermani.