Te fundit

Digjen pishat në Mirditë, autori dyshohet një 12 vjeçar

 

download (1)

Ditën e djeshme Policia e Kurbinit ka referuar në Prokurorinë e Lezhës materialet për shtetasin e mitur M.L, banues në Reps, pasi, dyshohet se i ka vënë zjarrin një sipërfaqe prej 3000 m2 me pisha.

Ngjarja ku dyshohet si autor 12 vjeçari ka ndodhur në fshatin Kullaxhi dhe pishat e djegura mendohet se kapnin vlerën 150.000 lekë.

Aktualisht sipas deklaratës së policisë po punohet për kapjen e tij.

/tvbulqiza.al