Te fundit

Flet Ismail Keta për ndeshjen e radhës të Gjetan Ketës

Ismail Keta 1
3 here kampion bote ne tai dhe kick boks – Ismail Keta, i ndodhur dit me pare ne Shqiperi, tha per mikrofonin tone se edhe pak dit na ndajne nga ndeshja e vellait te tij, Gjetan Keta me 8 Tetor kundër boksierit kazakistanas, VASILIJ SARBAYEV. i cili eshte nje duel i veshtire por edhe shume i rendesishem. Ndërkohë ndeshja e cila pritet të quhet ndeshja e vitit do të zhvillohet me datë 3 Dhjetor të këtij viti kundra gjermanit VINZENT FEIGENPUTZ.
Ndërkaq, ish kampioni i botës në tai e kikboks, aktualisht trajner i Gjetan Ketës, Ismail Keta, tha se duan të investojnë në sportin e Bulqizës. “Ajo cka ne duam eshte qe tbejme dicka per te rinjte e Bulqizes, duke ndertuar nje pallat Sporti, si dhe te ralizohet edhe njehere nje ndeshje aq e fort dhe e bukur ne qytetin e Bulqizes, dhe te marrin pjese edhe te tjere sportiste” – tha mes të tjerash Keta: