Te fundit

FOTO LAJM/ Tërmeti në Itali shkatërron gjysmën e provincës, pamjet tronditëse

14103020_1076801679024501_6220028254220301742_o-3Këto janë pamjet e para të publikuara nga vendngjarja pasi një tërmet me magnitudë 6.2 ballë goditi në mesnatë Italinë Qëndrore, duke lënë 10 persona të vdekur dhe disa të tjerë të bllokuar nën rrënoja, shkruan  BBC.

Tërmeti ra në liglindje të qytetit të Peruxhias dhe kryebashkiaku  tha  se “gjysma e qytetit është shkatërruar.”

“Një familje prej katër anëtarësh ishte gjetur në rrënojat e qytetit Accumoli”, tha Stefano Petrucci në RAI TV.

14103020_1076801679024501_6220028254220301742_o

14125770_1076800512357951_1380716235147658587_o

14067914_1076800312357971_8055258387662903457_o

14047179_1076800385691297_2870684431389875778_o

14067829_1076800159024653_724604360172626168_o