Te fundit

Gjenden 14 parcela me kanabis në Kurbin

policia-kanabis

Foto ilustruese

Policia e Kurbinit ka gjetur 1237 bimë narkotike në zonën e pyllëzuar të fshatrave Vinjollë, Gernac dhe Malbardhë.

Sipas bluve të Kurbinit bimët narkotike u gjendën dhe asgjësuan me datë 27 korrik.

Për këtë po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorëve, shkruhet në deklaratën e policisë së shtetit.

GE/ tvbulqiza.al