Te fundit

Gjenden dhe asgjësohen 500 bimë kanabis në Bulqizë

146833651414658158831465454229kolonje

Policia e Bulqizës ka zbuluar dhe asgjësuar me anë të zjarrit 4 parcela me rreth 500 rrënjë kanabis sativa.

Lajmin e bëjnë të ditur burime policore lokale, sipas të cilave në malin e Tërnovës, të njësisë administrative Zerqan.

Agjentët po punojnë tani për identifikimin e kultivuesve të bimëve narkotike, shtojnë burimet për Top-Channel.
GE/ tvbulqiza.al