Te fundit

Kreu

KF Bulqiza zyrtarisht në kategorinë II; Bashkia Bulqizëzhvillon ceremoni të posaçme

  Pas një paraqitjeje futbollistike shumë të kënaqshme gjatë vitit që lamë pas, Klub Futboll  Bulqiza për herë të parë pas viteve 90,është ngjitur zyrtarisht në kategorinë e dytë.Në lidhje me këtë event, Bashkia...
Read More

 Financimi i rrugës Ura e Çerenecit – Librazhd, në hapat e fundit të kontratës

Asfaltimi i rrugës nacionale Ura e Çerenecit – Librazhd, por pritet nga mijëra banorë jo vetëm që jetojnë përgjatë kësaj...
Read More

 Dega e PD Bulqize mbyll fazen e propozimit per kandidat per deputet dhe drejtues lokal

Partia Demokratike- dega Bulqizë, ka mbyllur me sukses aktivet e Grup Seksioneve ne zbatim te  vendimit nr.60 të PDSH, vendim...
Read More

Në Bulqizë nuk do të ketë më dru në rrugë e sheshe

  Qytetet e Peshkopisë dhe të Bulqizës për shkak të temperaturave shumë të ulta që zbresin gjatë stinës së dimrit, zgjedhin...
Read More

 

 

Kryeministri Edi Rama i shoqeruar nga Ministri i financave Shkelqim Cani ,zhvilloi nje vizite ne qytetin e Bulqizes.

     Kkryeministri Edi Rama, ka vizituar qytetet Burrel dhe Bulqizë. Në këto vizita ai është shoqëruar nga ministri i Energjitikës dhe Industrisë, Damian Gjiknuri dhe deputetët e zonës, Shkëlqim Cani dhe Përparim Spahiu. Gjatë vizitës në qytetin e Burrelit, kryeministri Rama ka ndaluar në Uzinën e Ferrokromit, ku ka parë në vend vënien në punë të kësaj uzine, si ... Read More »

SPITALI RAJONAL PESHKOPI ME KUSHTE OPTIMALE

Edhe pse temperaturat gjatë muajit janar kanë qenë të ulta në qytetin e Peshkopisë, situata në spitalin Rajonal paraqitet normale. gjatë një vëzhgimi të bërë sot me kameran tonë, vumë re se në këtë spital nuk mungonte ngrohja e cila bëhet me kaldajë. Nëndrejtori teknik i këtij spitali Muharrem Rama, në një intervistë të dhënë për mikrofonin tonë u shpreh ... Read More »

Bamir Topi ne Peshkopi

Peshkopi/ FRD, Topi: Situata politike e paqartë, ekonomia blozë. Kryetari i FRD-së, Bamir Topi, gjatë një takimi të zhvilluar në Peshkopi me anëtarë dhe simpatizanë të FRD-së, ka deklaruar se situate politike aktuale në vendin tonë është e paqartë dhe ekonomia blozë. Kjo u deklarua prej tij në një takim që ai ka zhvilluar gjatë ditës së sotme me strukturat ... Read More »

Bulqize. Grabiten tre shtetas Kinez qe punojne ne Bulqize

  Tre shtetas kinezë, që punojnë në Minierën e Kromit Bulqizë, kanë rënë pre e grabitjes nga dy persona me maska dhe të armatosur. Ngjarja ka ndoshur në mbrëmjen e ditës së kaluar, kur tre shtetasit kinezë kishin zbritur nga miniera ku dhe banojnë, kanë zbritur në qytet për tu furnizuar me produkte ushqimore për konsum. Sipas burimeve nga policia ... Read More »