Te fundit

KAMPIONI ISMAIL KETA PERSHENDET FILLIMIN E PUNIMEVE PER RRUGEN E ARBERIT

ISMAILI
Ismail Keta kampion bote në kik dhe tai box e priti me gëzim fillimin e punimeve në rrugën e Arbërit. Ai shprehet per mikrofonin tone se ishte kenaqësi që kryeminstri Rama mori vendimim per ta cuar ne fund projektin e nisur prej shume vitesh, Rrugën e Arbrit, si shpresa e Dibres dhe shpresa e bashkimit trojeve etnike.Dibra e Madhe në muajin shtator mirëpret eventin më të madh ndërkombëtar në boks. Kampioni i botës në kik dhe tai box Ismail Keta tha për Tv Bulqizen se vendosëm që ndeshjen e radhës ta zhvillojmë në Dibrën e madhe në shenjë bashkimi kombëtar dhe respekti për vitin e Skenderbeut, pasi i madhi Gjergj Kastrioti u rikthye atje për herë të parë në vendlindje.