Te fundit

Krimi në Golem, detaje rreth biznesmenit dhe të dashurës studente

gfhfh

Një ngjarje e rëndë tronditi sot opinionin publik, kur një 65-vjeçar në Lushnje i dha fund jetës. Policia gjeti në banesën e tij një letër, çka zbardhte një krim të dyfishtë.

Adresa në letër të çonte në Golem, në një apartament ku policia gjeti të pajetë një vajzë të re, shkruan Durrës Lajm.

65-vjeçari Sokrat Shani një biznesmen i suksesshëm në fushën e bujqësisë. Ai ishte i divorcuar nga bashkëshortja. Mesohet se krimin e ka bere ne oret e para te mengjesit te sotem dhe pas e ka mbytur me litar të dashurën 29-vjeçare dhe trupin e ka lënë në Golem (Ne fotot poshte pallati ku u gjet e vrarë studentja), ka shkuar ne banesen e tij ne fshat.

KUSH ESHTE SOKRAT SHANI

Shani ishte baba i dy fëmijëve. Ai kishte një sipërmarrje të tijën në fushën e rritjes së fidanëve në bujqësi, ku kishte të punësuar mbi 30 persona.

Shani banonte në fshatin Krujtje, atje ku kishte edhe një banesë trekatëshe. 65-vjeçari jetonte vetëm pas ndarjes me bashkëshorten. Ai ka qelluar veten me nje plumb ne koke.

KUSH ESHTE JONIDA CANAKU
Jonida Çanaku është nga fshati Kryekuq i Lushnjes. Vajza ishte studente dhe kishte gënjyer familjen se do të shkonte tek tezja dy ditë më parë.

Por kishte shkuar në Golem për të takuar të dashurin 36 vjet më të madh, i cili edhe e ka vrarë. Motivi mbetet ende mister.

/tvbulqiza.al

vcxxvxcv