Te fundit

Legjenda e Liverpoolit përkrah Mourinhon: Faji është i lojtarëve

mourinho-e1474477923816-780x439

Legjenda e Liverpoolit, Jamie Carragher, ka thënë se Jose Mourinho ka të drejt kur i kritikon lojtarët e tij publikisht.

Besohet se një numër i lojtarëve në zhveshtoren e United ishin të pakënaqur me Mourinhon pas disfatës nga Ëatfordi, shkruan Lapsi.al

“Mourinho kishte të drejt që kritikoi skuadrën pas asaj ndeshje”.

“Nuk ka asgjë të keqe nëse menaxheri del publikisht e kritikon dikë që të marrë një reagim”.

“Tash menaxherët nuk janë të lejuar të flasin keq për lojtarët, edhe nëse kritikat janë të drejta, sepse ata mund të dëshpërohen”.

“Këta lojtarë përfaqësojnë Unitedin, një klub ku duhet të fitohet. Ata nuk kanë bërë aq shumë për të fituar në tri vitet e fundit, por ata janë bërë të mirë në ttë qarë dhe në të vajtuar e në të ankuar”, u shpreh Carragher.

/tvbulqiza.al