Te fundit

Lirohet nga burgu djali i Gaddafit, u dënua me vdekje

download
Djali i liderit libian Muammar al-Gaddafi, është katër vite pasi u dënua me vdekje.
Saif Al Islam është liruar nga burgu, lajm që sipas Daily Mail e konfirmojnë avokatët e tij.
Ai është dënuar me vdekje nga një gjykatë në Tripoli sepse Gaddaf ka urdhëruar trupat ushtarake të hapin zjarr ndaj civilëve, si dhe ka urdhëruar vrasje dhe dhunime gjatë luftës në Libi.
Djali i ish-liderit libian kërkohet nga Gjykata Ndërkombëtare në Hagë, por avokati i tij thotë se nuk ka akuza të tjera për Saif Al Islamin.
GE/ tvbulqiza.al