Te fundit

“Lulëzimi” i drogës, Prokuroria merr nën hetim të gjithë shefat e policisë

kaannana-c1200x600

Fotografi ilustruese

Prokuroria e Krimeve të Rënda  ka nisur një hetim të paprecedentë ndaj drejtorëve dhe shefave të komisariateve në të gjithë vendin.

Hetimi vjen  pas sinjalizimit se kultivimi i kanabisit në të gjithë vendin po bëhet nën mbikqyrjen e efektivëve të policisë.

Abcnews raporton se faktet dhe denoncimet e bëra nga Partia Demokratike do të jenë në bazë të hetimeve të prokurorisë.

Sipas partisë më të madhe në opozitë, informacionet e publikuara në media janë marrë nga shërbimet e huaja informative dhe ato vendase.

GE/ tvbulqiza.al