Te fundit

Parcelat me Cannabis në Bulqizë s’kanë të sosur, sekuestrohen edhe 943 bimë narkotike

puke-parcela-400x238Policia e Bulqizës ka asgjesuar ditën e djeshme 943 bimë narkotike të llojit Cannabis Sattiva, gjithashtu janë sekuestruar edhe 1230 kubikë pa bimë.

Parcela u gjet në një zonë të pyllëzuar në fshatin Gjuras, ku përpos parcelës me Cannabis Sattiva u gjetën edhe 1230 kubik bosh të cilët ishin bërë gati për t’u mbjellur me bimë narkotike.

Policia po punon për identifikimin dhe kapjen e autorëve.

SC/tvbulqiza.al