Te fundit

Partia Demokrati e Bulqizes proteston ne qender te qytetit nen moton  “Ti japim fund se keqes.Ta largojme Edi Ramen”

Protesta

Qindra banore te  rrethit te Bulqizes kane protestuar ne qender te qytetit per ti paraprire protestes qe do te zhvillohet ne Tirane me 16 shkurt..Ata protestuan kunder varferise dhe padrejtesise qe u jane bere atyre gjate ketyre viteve.Shume nga protestuasit thane se minatoret e Bulqizes jane braktisur nga qeveria.Kushtet e veshtira ne pune,dhe mosdhenja e statusit ishin nje nga arsyet qe shume minatore ishin ne proteste.Etmond Isaku Zv.Kryetar I PD Bilqize tha ne fjalen e tij se ka ardhur momenti qe tja heqim timonin dhe tepsine kryeministrit Rama,pasi popullin e ka çuar ne nje varferi ekstreme.Banoret sot ndjehen te braktisur ne te gjitha institucionet,ka ardhur momenti qe ta largojme  Edi Ramen. Kryetari i Partise Demokratike Defrim Fiku beri thirrje qe me 16 shkurt duhet te nisemi drejt Tiranes per te protestuar duke i dhene fund te keqes.