Te fundit

PARTIA SOCIALISTE DEGA BULQIZE FESTON 27-VJETORIN E THEMELIMIT

ps
Partia socialiste Bulqize ka festuar 27-vjetorin e themelimit te saj! Moren pjese ne keto festime anetare dhe simpatizante te PS pensioniste e veteran,te rinj e te reja perfaqesues te forumeve te gruas dhe rinise socialiste
Kryetari i Partise Socialiste te rrethit Bulqize Lefter Alla pasi falenderoji pjesmarresit ne kete feste , tha se ky 27-vjetor vjen si nje sfide per te gjithe ata qe vune themelet ne Partine socialiste. Fale mbeshtetesve Partia Socialiste eshte fuqizuar drejt se majtes Evropjane,permes plateformes,per Bulqizen qe duam.per Dibren qe duam.Ky pervjetor,tha ne fjalen e tij kreu i Partise Socialiste Bulqize perkon edhe me fillimin e punimeve ne rrugen e Arberit qe tashme po behet realitet per gjithe Dibren. Le te sherbeje kjo feste per tu bashkuar me shume me njeri tjetrin.Te rinjte dhe anetare te partise socialiste kane kaluar disa ore ne shoqerine e njeri-tjetrit ne atmosferen dhe koktelin te kesaj feste.