Te fundit

Policia shpërthen një mjet të dyshuar në Euro 2016

13595774_1049105908458953_59028149_n Gjatë zhvillimit të ndeshjes Francë-Islandë policia ka shpërthyer mjetin e  dyshuar për bombë. Automjeti ishte parkuar pranë stadiumit “Stade de  France” shumë orë përpara fillimit të ndeshjes duke rritur dyshimin ndaj  autoriteteve. Tifozët ishin lajmëruar më parë dhe kanë arritur të  kontrrollojnë gjendjen e panikut pas shpërthimit të kontrrolluar. Duke  qenë se “Stade de France” ka qenë edhe më parë pjesë e sulmeve  terroriste ku humbën jetën 130 persona, siguria gjatë kampionatit evropian ka qenë më e lartë, raportojnë autoritetet.

MF/tvbulqiza.al