Te fundit

Promovohet libri “Me ty,per ty Bulqize” I autorit Arben Alliu

Libri

Me kete poezi te bukur,mes presemarresish te shumte si nxenes,mesues,miqsh e shokesh eshte promovuar libri me poezi i krijuesit me te ri,djalit te Bulqizes Arben Alliu I titulluar Me ty,per ty Bulqize.Ne kete promovim moren pjese, miku I Bulqizes gazetari sportive Defrim Methasani,drejtori I fabrikes se pasurimit te kromit Bukurosh Koci,doktori I shkencave psikologjike Jashar Demiri,studiusi Haziz Keta dhe shume personalitete te tjera te fushes se letersise dhe artit.Takimin e hapi dhe e moderoi gazetarja dhe redaktorja e librit Fjori Sinoruka e cila falenderoi edhe mesuesen e letersise,mesuesen legjende te nxenesve si Arbeni e shume te tjere qe mesuan e u frymezuan nga kjo mesuese e cila ka bere edhe parathenjen e ketij libri.Me pas pershendeten dhe bene pershtypjet e tyre per librin dhe autorin shume nga pjesemarresit te cilet I uruan Arbenit suksese ne rrugen e tij te poezise duke u frumezuar nga vendlindja,per njerezit dhe natyren e saj.Ne mes te emocioneve e mori fjalen per te pershendetur edhe autori I ketij libri Arben Alliu.Ne fund nuk munguan edhe fotografite qe u bene nga te pranishmit me autorin per tu ruajtur sin je kujtim I bukur ne kete dite vleresimi per Arbenin dhe familjen e tij.