Te fundit

Reagimi i Ramës për shqiptarët e vrarë në sulmin në Gjermani

EdiKryeministri Edi Rama ka dënuar sulmin e ndodhur dje në Mynih të Gjermanisë ku mbetën të vrarë 10 persona, mes të cilëve edhe autori i cili vrau veten. Rama ka shprehur ngushëllimet për shqiptarët që humbën jetën në këtë sulm me armë.

“Trishtim i thelle per jetet e humbura ne sulmin barbar te Mynihut mes te cilave edhe jete shqiptaresh! Solidaritet me Gjermanine mike”, shkruan Kryeministri Edi Rama në Twitter.

Nga ngjarja e rëndë, mbetën të vdekur edhe tre shqiptarë të Kosovës, të cilët jetonin në Mynih. Ata janë Armela Segashi, Sabina Sulaj dhe Dijamant Zabërgja.

Screenshot_5