Te fundit

Reshjet e shiut, përmbyten rrugët e Shkodrës

Vlore-shiu7

Stuhia që nisi mbrëmjen e djeshme në Shkodër paralizoi qarkullimin e automjeteve dhe përmbyti rrugët kryesore të qytetit, shkruan Syri.net

Reshjet e dendura kanë shkaktuar situatë kaotike në Shkodër, ndërkohë që edhe ndeshja Shqipëri – Maqedoni, që luhej në stadiumin “Loro Boriçi”, u ndërpre për shkak të situatës jo të favorshme.

Për të ndjekur takimin e kombëtares, qindra tifozë nga trevat shqiptare ndodhen në Shkodër dhe kanë mbetur të bllokuar në trafik për shkak të përmbytjeve të rrugëve.

GE/ tvbulqiza.al