Te fundit

Selishtë, gjenden të kultivuara 1015 bimë narkotike

Cannabis_sativa_shoot_photo_file_PDB_143KBNë fshatin Selishtë, ditën e djeshme janë gjetur të kultivuara 1015 bimë narkotike të llojit Cannabis Sativa.

Sipas Policisë së Shtetit, bëhet me dije se bimët janë gjetur në vendin e quajtur “Sektori i Pratit”, në një zonë të pyllëzuar.

Policia po punon për identifikimin dhe kapjen e autorëve.

/tvbulqiza.al/