Te fundit

Tag Archives: aksident

Rrëzohet nga kati i 9-të, humb jetën 13 vjeçari

Ngjarja e rëndë ndodhi në orët e vona të së dielës, ndërsa nga hetimet paraprake dyshohet se fëmija ka rënë aksidentalisht. Sipas dëshmive të para, 13-vjeçari ka qenë duke luajtur në ballkon, ndërsa policia vijon ende hetimet për këtë rast të rëndë. Ai është shtetasi me inciciale J.A., me kombësi egjiptiane, ndërsa mësohet se jetonte prej vitesh së bashku me ... Read More »

Aksident në Xibrakë

Mbrëmjen e së dielës ka ndodhur një aksident në aksin Elbasan-Librazhd, pranë fshatit Xibrakë. Sipas informacioneve të para, në këtë aksident janë përfshirë 3 mjete, ndërsa nuk dihet numri i të lënduarve. Aksidenti ka ndodhur në segmentin e shembur në fillim të këtij viti prej prurjeve të lumit. /tvbulqiza.al Read More »

6 të plagosur nga aksidenti në Burrel

Një aksident rrugor është shënuar pasditen e sotme në aksin Lis-Burrel, ku si pasojë kanë mbetur 6 të plagosur. Nga policia njoftohet se aksidenti ka ndodhur rreth orës 16:00 nga përplasja e një mjeti tip Ford me targë “AA 082 OB” me një furgon të linjës. Të plagosurit janë pasagjerët që udhëtonin me furgonin, së bashku me shoferin. Dyshim për ... Read More »

Tenton të çmontojë saraçineskën. Vdes aksidentalisht 48 vjeçari

Fran Legisi, banues në Mirditë, ka humbur jetën duke tentuar përmes një çelësi hidraulik të çmontojë saraçineskën e tubacionit të ujit në një pusetë. Si pasojë presioni i ujit ka shkëputur një pjesë të saraçineskës duke e goditur fatalisht në pjesën e kokës. Nga veprimet hetimore ka rezultuar se  shtetasi ishte person i sëmurë mendor  prej disa kohësh. Materialet u ... Read More »

FOTO/ Aksident tragjik në Greqi nga përplasja e anijeve: 3 të vdekur dhe 4 të plagosur

Të paktën tre persona janë vrarë dhe katër të tjerë janë plagosur pasi një motoskaf dhe një anije turistike u përplasën me njeri-tjetrin në ishullin Aegina. Lajmi u bë i ditur nga Roja Bregdetare e Greqisë për SkyNews, transmeton Syri.net. Ndër viktimat e nxjerra nga uji është një fëmijë 2 vjeç, një burrë që mendohet se është babai i tij ... Read More »

Aksidenton lopën. Largohet drejtuesi i mjetit

Mbrëmjen e djeshme në aksin Bulqizë-Peshkopi drejtuesi i mjetit pasi ka përplasur lopën në rrugë është larguar nga vendi i ngjarjes. Sipas dëshmitarëve të gjendur aty pranë, automjeti ka qenë duke ecur tej normave të lejuara cka është bërë shkak edhe për aksidentin. Ndërkohë që kafshës i është ofruar ndihma nga banorët aty pranë pwr ta larguar nga rruga. MF/tvbulqiza.al Read More »

Aksident në aksin Lezhë-Milot

Humb jetën në aksident mëngjesin e sotëm 72 vjecari Nikoll Frangu. Sipas policisë drejtuesi i mjetit Benz me targë AA841BT, ka humbur kontrollin e mjetit dhe si pasojë ka aksidentuar këmbësorin N.F. Drejtuesi i mjetit , Gjin Beqirim, 25 vjeç, banues në Lezhë, është shoqëruar në komisariat. MF/tvbulqiza.al Read More »

Aksident në Burrel

Një autobus i linjës Burrel-Tiranë është përplasur me anën e sipërme të rrugës në afërsi të vendit të quajtur “Ura e Karicës”. Tre të plagosur dhe 5 të lënduar lehtë është bilanci i një aksidenti të ndodhur mesditën e së premtes 4 kilometra nga qyteti i Burrelit. Policia lokale e rrethit të Matit, ka bërë të mundur transportimin e të ... Read More »