Te fundit

Tag Archives: Amerika

Beteja për Presidentin Amerikan, rihap plagët e vjetra të Ballkanit

“Ai është ndryshe dhe do ta ndryshojë Amerikën,” thotë 24-vjeçari Goran, një serb i Bosnjës, mbështetës i kandidatit republikan në SHBA, Donald Trump. Por punëtori i karburantit në Banja Luka, qyteti kryesor i entitetit serb të Bosnjës, Republika Srpska, nuk mendon se Trump do të jetë pasardhës i Barack Obamës. “Nuk mendoj se do ta lejojnë të fitojë… mendoj se ... Read More »