Te fundit

Tag Archives: antraksi

Reagon ISHP: Antraksi, vaksinimi fillon vetëm pasi shfaqet.

Analizat laboratorike në Institutin e Shëndetit Publik tregojnë për rrezikun që shfaq kjo sëmundje, pas humbjes së jetës së 56 vjecarit nga Libohova. Nga raporti konfirmohet se sëmundja nuk shfaqet vetëm pas konsumit të mishit të infektuar. “Një person që mund të jetë gërvishtur dhe të infektohet me spore, ose kur ther bagëti të sëmura, nga kjo shfaqet antraksi cutan. ... Read More »