Te fundit

Tag Archives: avion

Ronaldo, shpëton nga incidenti me avion

Avioni privat i Cristiano Ronaldos ka pësuar një incident mbrëmjen e së hënës teksa ulej në aeroportin e Barcelonës. Rrota e përparme e avionit “Gulfstream G200”, të cilin portugezi e bleu rreth 1 vit më parë, u thye dhe si për pasojë ka dalë nga pista. Ky incident detyroi autoritetet që të mbyllnin një nga pistat e aeroportit. Nga sa ... Read More »

DYSHIMET/ Avioni në Ishëm u rrëzua nga mbipesha me drogë, piloti mund të ketë gënjyer

Avioni i vogël tip Piper dyshohet se u rrëzua në Ishëm të Durrësit për shkak të mbipeshës me drogë. Këto janë dyshimet e prokurorëve të krimeve të rënda, të cilët mendojnë se piloti Italian mund t’i ketë gënjyer në variantin që ai u ka thënë. Sipas ABC News, 69-vjeçari Guido Guidi ka bashkëpunuar me Prokurorinë, por ende nuk kanë firmosur ... Read More »

Ulja e avionit në Ishëm. Policia: Nuk ka drogë

Paraditen e sotme është njoftuar ulja e detyrueshme e një avionic privat në zonën midis Durrësit dhe Krujës. Sipas verifikimeve të policisë brenda në avion nuk është gjetur asnjë lëndë narkotike apo ndonjë mjet i paligjshëm. Nga raporti policor mësohet se avionic ka bërë ulje të detyruar pasi ka patur një defekt. Ndërkohë që është idenifikuar edhe emri i pilotit, ... Read More »

Shkup, avioni humbet nga radari

Avioni privat është zhdukur nga radarët e Kullës së Kontrollit Ajror të Aeroportit të Shkupit rreth orës 17:53 të kësaj të marte dhe është gjetur në afërsi të fshatit Vetersko të Velesit. Rrëzimin e avionit e kanë konfirmuar edhe banorë të fshatit, që kanë dëgjuar një zë të fuqishëm, ndaj dhe dyshojnë se ka pasur edhe shpërthim, por pa përcaktuar ... Read More »