Te fundit

Tag Archives: bashkia Diber

Dibër, numërohen 84 qendra votimi; Muharem Rama thellon kryesimin me 3.481 vota

Në Dibër vijon procesi i numërimit të votave. Deri tani janë numëruar 84 qendra votimi nga 118 gjithësej, të cilat i japin avantazh kandidatit socialist, transmeton TCH. Sipas të dhënave të fundit, Muharem Rama kryeson me 14.005 vota ndaj rivalit Sherefedin Shehu, me 10.524, me një diferencë prej 3.481 votash. Konkretisht, numërimi është mbyllur në 7 njësi administrative, në të ... Read More »

Avokati i Shukri Xhelilit: Videoja e manipuluar!

Avokati i kryebashkiakut të Dibrës, Shukri Xhelili, aludon se video-skandali mund të jetë i manipuluar. Vendimin nëse është i ligjshëm shkarkimi i kryebashkiakut të Dibrës, Gjykata Kushtetuese do ta marrë pas datës 19 korrik dhe deri atëherë qeveria dhe avoakti duhet të dorëzojnë në gjykatë disa prova. Sipas Top-channel, njëri prej gjyqtarëve u shfaq i pakënaqur që prokuroria nuk kishte ... Read More »