Te fundit

Tag Archives: Bime narkotike

Gjenden dhe asgjësohen 500 bimë kanabis në Bulqizë

Policia e Bulqizës ka zbuluar dhe asgjësuar me anë të zjarrit 4 parcela me rreth 500 rrënjë kanabis sativa. Lajmin e bëjnë të ditur burime policore lokale, sipas të cilave në malin e Tërnovës, të njësisë administrative Zerqan. Agjentët po punojnë tani për identifikimin e kultivuesve të bimëve narkotike, shtojnë burimet për Top-Channel. GE/ tvbulqiza.al Read More »

Pukë, arrestohen 2 punonjës policie për abuzim me detyrën

Dy të ndaluarit nën gradën “inspektor”, Bib Kol Luka, 48 vjeç dhe Gjergj Mark Dodani, 51 vjeç, dyshohen se kanë deklaruar të dhëna të rreme për kultivimin ose asgjësimin e bimëve narkotike në zonën ku kryenin shërbimin. Nga hetimet disa mujore të kryera nga njësia e Ministrisë ë brendshme ka rezultuar se në njësitë administrative Luz-Qerret dhe në Qelëz, kishte ... Read More »