Te fundit

Tag Archives: Bojkot

Zyrtare/ Qeveria e Kosovës do e bojkotojë takimin Rama –Vuçiç

Sidomos pas vizitës së zv-presidentit amerikan Xho Bajden në Beograd iu bë një jehonë e madhe takimit të kryeministrit serb dhe atij shqiptar ditët e ardhshme në Nish. Kryeministri serb, Aleksandër Vuçiq, i tha zv/presidentit amerikan se brenda një muaji “do ta mirëpres kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama”, por edhe liderë të tjerë nga Kosova, pa saktësuar për kë bëhet ... Read More »