Te fundit

Tag Archives: boks

Tragjedi në boks

Skocezi Mike Towell ndërroi jetë në spital pas plagëve të rënda të marra në një ndeshje të kategorisë së peshës ëelter kundër Dale Evan, të cilën e humbi mne KO teknik, pas raundit të pestë. Mike Toëell me origjinë nga Dundee, pësoi një “knock doën” që në raundin e parë, por ai arriti të ngrihet dhe të vazhdojë ndeshjen deri ... Read More »

Vetëm një raund larg titullit kampion

Përballja 12-raundëshe nuk rezultoi me fitore për boksierin shqiptar Nuri Seferi në kategorinë WBO. Me një diferencë të ngushtë pikësh, Firat Arslan u shpall kampion i Evropës në peshën “Cruiser”, në versionin WBO. Ndeshja e zhvilluar në “Goeetingen Arena” të Shtugartit u duk se do të ishte një sukses  për shqiptarin, kundrejt kundershtarit të tij 45-vjeçar. Në të gjithë raundet ... Read More »