Te fundit

Tag Archives: Brazil

Rio, flaka olimpike gati të hyjë në stadiumin e famshëm të futbollit “Maracana”

Ritmet samba janë më shumë sesa të kumbueshme në Rio de Janeiro, teksa flaka olimpike është thuajse gati të hyjë në stadiumin e famshëm të futbollit “Maracana”, për të zyrtarizuar edhe fillimin e Lojërave Olimpike të kësaj vere pasditen e kësaj të premteje. Brazili po përpiqet që të harrojë përkohësisht të gjitha ngjarjet kontroversiale, problemet dhe protestat, pasi ky është ... Read More »

Arrestohen 10 të dyshuar si pjestarë të ISIS në Brazil

Policia federale ka ndaluar 10 shtetas të dyshuar se po organizonin akte terrosriste gjatë zhvillimit të lojërave olimpike që do të zhvillohen në gusht. Nga autoritetet njoftohet se të gjithë shtetasit janë brazilianë dhe janë nuk janë militantë të Shtetit Islamik, por kanë tentuar të kontaktojnë me grupin e dhunshëm islamik. Arrestimet e kryera në rajonin jugor Parana vijnë vetëm ... Read More »