Te fundit

Tag Archives: Britani

Një rekord i ri shpejtësie

Makina supersonike britanike Bloodhound SSC synon të thyejë vjeshtën e 2017-tës rekordin botëror të shpejtësisë në tokë, 1,230 kph i vendosur në 1997. bdërkohë që pretendimet e britanikëve janë që shigjeta e saj e shpejtësisë të tregojë 1,609 km/. Në kulmin e shpejtësisë, Bloodhound do të përshkojë 1.6 kilometra në 3.6 sekonda, duke prodhuar 135.000 kuaj-fuqi, një fuqi kjo 180 ... Read More »

Britani, rrihen në mes të autostradës për një vend

Në Britani është rregjistruar një rast jo i zakonshëm dhune, ku një person qëllon një tjetër për vendin që do të zinin makinat në autostradë. Siç paraqitet në videon e “Daily mail”, shoferi i mjetit tip Vauxhall “Corsa”, nxehet kur automjeti tip BMW i zë rrugën dhe e grushton këtë të fundit. Në momentin që drejtuesi i BMW-së tenton të ... Read More »