Te fundit

Tag Archives: Bujar Nishani

VIDEO/ Ligji i plehrave, Nishani në VOA: Po jam njohur me shqetësimet e shoqërisë civile, do e shqyrtoj kur të kthehem

Miratimi i ligjit për mbetjet, ka shkaktuar shqetësim të gjerë qytetar dhe për këtë arsye, Presidenti dhe ekspertët e tij ligjorë, do të vlerësojnë përputhshmërinë e tij ligji Kushtetutën e vendit. Kështu është shprehur kreu i shtetit Bujar Nishani gjatë një interviste për “Zërin e Amerikës”. Në intervistën e tij ai ka folur  edhe për marrëdhëniet mes dy shteteve dhe ... Read More »

Zgjidhjen e ka Nishani

Presidenti Bujar Nishani është konsultuar me ekspertët e jashtëm lidhur me emërimet në drejtësi. Brenda datës 16 gusht, presidenti ka detyrimin të organizojë shortin për zgjedhjen e 9 anëtarëve të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, por pikëpyetja është ngritur për shkak të mungesës së ligjit që detajon kriteret e kandidatëve. Të martën presidenti do të konsultohet me grupet parlamentare, por ... Read More »