Te fundit

Tag Archives: burgu i Lezhes

Lezhë, kapet pëllumbi që fuste hashash në burg

Zbulohet mënyra se si të burgosurit e burgut të Shën Kollit të Lezhës fusnin drogë në qeli. Ata përdornin pëllumbat për të sjellë drogë nga jashtë. Mësohet se ditën e enjte është kapur nga gardianët e burgut një pëllumb me 3 qese që kishin brenda 30-45 gram hashash. Kjo ka vënë në lëvizje strukturat e burgut dhe policinë e burgjeve. Për ngjarjen është njoftuar edhe policia e Lezhës dhe SHKB që ka nisur hetimet, shkruan ... Read More »