Te fundit

Tag Archives: Burrel

FOTO/ Përsëritet skandali në spitalin e Burrelit, një tjetër grua shtatzënë rrezikon jetën

U bë ‘virale’ në media rasti i gruas nga Burreli që lindi në rrugë pasi në qytetin e saj mungon mjeku gjinekolog. Prej 3 javësh Spitali i Burrelit nuk ka një mjek obstetër–gjinekolog e për rrjedhojë gratë shtatzëna duhet të drejtohen në spitale të tjera për lindje. Përkatësisht në spitalin e Lezhës dhe Tiranës. Megjithatë, siç raportohet, rasti i kësaj ... Read More »

Ish-gruaja e Vrasësit nga Burreli: Avniu duhet të digjet i gjallë

Ish-Zonja e Avni Metrës, vrasësit nga Burreli që vrau dy vëllezër , ka dhënë një intervistë për prestigjozen Daily Mail, duke rrëfyer fakte tronditëse të ish-bashkëshortit të tij. Ajo ka thënë se është 53-vjeçari e ka përdhunuar vazhdimisht gjatë martesës së tyre 14-vjeçare, Më nje urrejtje ndaj ish-burrit, Linda Lami tha se Avni Metra duhet të digjet i gjallë për ... Read More »

6 të plagosur nga aksidenti në Burrel

Një aksident rrugor është shënuar pasditen e sotme në aksin Lis-Burrel, ku si pasojë kanë mbetur 6 të plagosur. Nga policia njoftohet se aksidenti ka ndodhur rreth orës 16:00 nga përplasja e një mjeti tip Ford me targë “AA 082 OB” me një furgon të linjës. Të plagosurit janë pasagjerët që udhëtonin me furgonin, së bashku me shoferin. Dyshim për ... Read More »

Aksident në Burrel

Një autobus i linjës Burrel-Tiranë është përplasur me anën e sipërme të rrugës në afërsi të vendit të quajtur “Ura e Karicës”. Tre të plagosur dhe 5 të lënduar lehtë është bilanci i një aksidenti të ndodhur mesditën e së premtes 4 kilometra nga qyteti i Burrelit. Policia lokale e rrethit të Matit, ka bërë të mundur transportimin e të ... Read More »

Burrel, 28-vjeçari qëllon me armë gjahu komshiun

Një 28-vjeçar nga fshati Prrell i Burrelit ka qëlluar me armë gjahu komshiun e tij, si pasojë e një konflikti pronësie. Ngjarja mësohet të ketë ndodhur rreth orës 21:00, ku 28-vjeçari me inicialet A.D, ka qëlluar me armë gjahu komshiun e tij, P.LL 55-vjeç. Policia e Matit e ka shpallur në kërkim 28-vjeçarin, i cili menjëherë pas ngjarjes është larguar. ... Read More »

Rruga e fshatit Sojan prej vitesh e lënë në harresë, flet banori

Rruga e fshatit Sojan në Burrel është e amortizuar dhe prej vitesh nuk ndërhyet për shtrimin e saj. “Rruga është parajsë, pa rrugë nuk ka jetë”, shprehet Vlash Stojani, banor i fshatit Sojan, pasi na ka treguar për peripeictë që kalon për të shkuar në Burrel. Vlashi detyrohet të dalë në rrugën nacionale që lidh Tiranën me Dibrën, nëpërmjet një ... Read More »