Te fundit

Tag Archives: Champions League

UEFA gati 1.3 miliardë euro, ja si shpërblehen skuadrat në Champions

Sot në mbrëmje do të nisë kompeticioni më i rëndësishëm europian, Champions League ndërsa UEFA po përgatit shumat e majme financiare me të cilat do të shpërblejë skuadrat triumfuese. Institucioni më i lartë i futbollit europian ka bërë publike premiot për sezonin 2016/17, shkruan ‘Corriere dello Sport’. Në total duke përfshirë të gjithë etapat e premiove, UEFA pritet të shpenzojë ... Read More »

ZYRTARE/ Ndryshon dita e zhvillimit të ndeshjeve në Champions League

Institucioni më i lartë i futbollit europian, UEFA ka vendosur zyrtarisht disa ndryshimet radikale në Champions League. UEFA ka njoftuar se nga viti 2021 Champions League do të zhvillohet në fundjavë, me ndeshje edhe jashtë Europës si Emiratet e Bashkuara Arabe, Kinë dhe Katar. Ky është një ndryshim i madh në formatin e këtij kompeticioni pasi ndeshjet jemi mësuar t’i ... Read More »