Te fundit

Tag Archives: Demir Hyskaj

Ndërron jetë aktori i shquar, Demir Hyskja

Aktori i njohur elbasanas Demir Hyskja ka ndërruar jetë në moshën 79-vjeçare. Ai vuante prej tre vitesh nga veshkat, diabeti dhe tensioni i lartë. Hyskaj ka vdekur në banesën e tij. Varrimi do të bëhet ditën e diel. Ai u lind më 1 janar 1937 në Elbasan. Për më shumë se 30 vjet ka interpretuar mbi 50 role në filma ... Read More »