Te fundit

Tag Archives: dhune

Plas grushti te “Medreseja” në Tiranë, tregtarët rrihen me policinë bashkiake (VIDEO)

Aksioni për lirimin e hapësirave publike të zëna padrejtësisht ka degjeneruar në dhunë mes policisë bashkiake dhe tregtarëve në zonën e “Medresesë”. Në disa video të publikuara nga “Jetaoshqef.al” duken pamjet ku policia bashkiake është duke u konfliktuar me tregtarët. Siç raportojnë qytetarët, policia ka shkuar për të marrë mallin që ishte ekspozuar në rrugë dhe si pasojë, tregtarët kanë reaguar ashpër, janë ... Read More »

Dhunuesja e 3-vjeçarit në kopsht kërkon lirinë

Administratorja e kopshtit “Diren”, Anjeza Shabani, kërkon ndryshimin e masës së sigurisë arrest me burg, të dhënë nga Gjykata e Tiranës, pas ushtrimit të dhunës mbi një fëmijë 3-vjeçar. Kërkesën për ndryshimin e masës së sigurisë, Shabani e ka dorëzuar në Gjykatën e Apelit, shkruan Balkanweb. Anjeza Shabani është administratorja e kopshtit që ndodhet në Sauk të Tiranës, ku u ... Read More »