Te fundit

Tag Archives: Dibra

Post Dibra/ Genc Ruli: Betejën e kemi me qeverinë jo me veten

Deputeti i Partisë Demokratike, Genc Ruli i ka kthyer përgjigje nga Maliqi të gjithë kritikëve të Lulzim Bashës brenda partisë. Ai thotë se beteja e vërtetë e demokratëve duhet të jetë me kundërshtarin, ndryshe nga kritikat e vazhdueshme të Bregut ditët e fundit, e cila ngul këmbë për një “autokritikë” brenda PD-së. “Partia Demokratike duhet të jetë përçuese e mentalitetit ... Read More »

Dibra si provë shalqini. Sa gjynah Dibra! – Nga Artan Fuga

Jo vetëm doli nga zgjedhjet e kaluara lokale me një vrimë në brrekë, por edhe tani po bëhet preha e parabetejave elektorale të vitit të ardhshëm. Partitë po provojnë forcat para ndeshjes të vitit tjetër dhe kanë mësyer atje të gjitha bateritë kombëtare dhe lidershipet lokale. Provojnë taktikat dhe aleancat, forcën e propagandës, thasët, kërcënimet, akuzat reciproke. Duket si një ... Read More »