Te fundit

Tag Archives: dibran

32 dibranët e zhdukur/ Dëshmia rrënqethëse: Janë në burgjet e Korfuzit në vend të Zani Çaushi

Për herë të parë pas 21 vitesh, Xhide Hoxha, e afërme e dy prej të zhdukurve nga Maqellara e Dibrës, hedh dritë mbi atë që ndodhi në mars të vitit 1996. Në një intervistë për ‘News24’, ajo tregon se djemtë e deklaruar nga autoritetet greke dhe shqiptare si të mbytur, teksa tentonin të largoheshin nga Shqipëria, janë gjallë dhe ndodhen ... Read More »