Te fundit

Tag Archives: Durres

Gjendet i vdekur në Durrës një pushues maqedonas

Ndërsa javën e shkuar humbi jetën në Himarë një pushues rus, sot është gjetur i mbytur në plazhin e Durrësit një turist maqedonas. Mëngjesin e ditës së sotme, rreth orës 08:45, në plazhin e madh të Durrësit, u gjet i mbytur në det një person, i cili më pas u identifikua nga familjarët. Viktima është një shtetas maqedonas, rreth 65 ... Read More »

Durrës, përplaset për vdekje 55 vjecari

Policia njoftoi se rreth orës 18:35, shtetasi Ledion Pacuku, banor i Hamallajt, duke drejtuar automjetin tip Audi ka përplasur shtetasin me inicialet L.K., 55 vjeç, i cili po udhëtonte me biçikletë. Përplasja ka qenë e fortë dhe 55-vjeçari ka marrë plagë të rënda në trup. Ai është shoqëruar menjëherë në drejtim të Spitalit Rajonal në Durrës, ku edhe ka ndërruar ... Read More »

Rinas, ndalohet marinari i anijes “Çelepia 2”, asnjë e dhënë për kapitenin Dhimitër Malja

Marianri i anijes “Çelepia 2”, Luan Mema, është ndaluar ditën e djeshme nga policia e Rinasit, për tu pyetur më pas mbi fatin e kapitenit të motopeshkatores, Dhimitër Malja. Mema ishte marinar në anijen që u mor peng me datë 21 qershor, nga egjiptiani Adel Salam. “Salam rrëmbeu anijen, nuk e di ku është kapiten Malja. Adel Salam më ka ... Read More »

Policia tregon si u zbuluan 700 kg marijuanë në kamionin e mobiljeve

Policia Kufitare në bashkëpunim me Seksionin për Hetimin e Narkotikëve në policinë e Durrësit zbuluan pak orë më parë rreth 700 kg marijuanë në një kamion moblijesh në Portin e Durrësit. Sipas policisë në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative kanë goditur një tjetër rast të trafikut ndërkombëtar të lëndëve narkotike, dhe sipas deklatarës së policisë kanë arrestuar ... Read More »