Te fundit

Tag Archives: Erdogani

Erdogan kërkon të ketë nën kontroll agjencitë e spiunazhit

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan deklaroi të shtunën se do të mbyllë akademitë ushtarake në vend dhe do të vendosë nën kontrollin e tij agjencitë e spiunazhit, si dhe shtabin e përgjithshëm ushtarak. “Do të prezantojmë një projektligj që nëse aprovohet do të bëjë që Organizata Kombëtare e Inteligjencës dhe Shtabi Ushtarak të jenë nën kontrollin e presidencës”, tha Presidenti ... Read More »