Te fundit

Tag Archives: formula 1

Lajme pozitive për Rosberg

Piloti i Mercedes regjistroi kohën më të shpejtë në provat e lira në Hungari dhe fill pas kësaj mbërriti rinovimi i kontratës me skuadrën gjermane edhe për dy vite të tjera. Rosberg regjistroi kohën 1 minuta e 20 sekonda e 435 të qindtat, duke lënë pas Daniel Ricciardon me Red Bull e më pas Sebastian Vettel me Ferrari. Koha e ... Read More »

Monza “ikën” nga kalendari i Formula 1!

Çmimi i Madh i Italisë duket se do të spostohet nga Monza në Imola. Bosi i Formula 1, Bernie Ecclestone ka arritur marrëveshjen me drejtuesit e pistës së Imolës, për të zhvilluar aty garën italiane duke nisur që nga viti 2017. Ndëkohë që pritet miratimi nga ana e Shoqatës italiane të Automobilizmit, president i së cilës është Angelo Sticchi Damiani. ... Read More »

Vettel mendon largimin nga Ferrari

Pas rezultateve të fundit në Formula 1, në vendin e Apenineve po ngrihen dyshimet se Sebastian Vettel po mendon largimin nga kjo skuadër. Është e vërtetë që Vettel kur firmosi me Ferrarin e dinte shumë mirë që do të përjetonte një vit të parë tranzicioni me këtë skuadër ku gjërat shkuan sipas parashikimeve me Ferrarin që rezultoi si alternativa e ... Read More »