Te fundit

Tag Archives: fshati Gjuras

Mirditë, kapet autori i dyshuar për plagosjen e mëngjesit

Policia e Mirditës ka ndaluar Pal Prendecën, pasi dyshohet si autori I plagosjes së shtetasit N.P., ditën e sotme rreth orës 07:45. 68 vjeçari ishte banues  Kuzhnen – Mirditë, dhe ishte fshehur në një banesë të braktisur në zonën e  Kuzhnenit. Pas ndërhyrjes dhe kapjes së këtij shtetasi, iu gjet dhe sekuestrua në cilësinë e provës materiale edhe arma e ... Read More »

Bulqizë, gjendet kanabis në Gjuras

Para dy ditësh policia e Bulqizës ka gjetur të kultivuara në fshatin Gjuras 175 bimë narkotike të llojit kanabis sativa. Bimët e gjendura janë asgjësuar më pas nga policia. Sipas deklaratës së policisë po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorëve. GE/ tvbulqiza.al Read More »